Birtijaške čakule

pa gle , vjera u boga tj. strah od boga možda više drži društvo u kolko tolko normalnijoj situaciji nego strah od suda i zatvora
čemu služi pravna diploma ? legalizaciji pljačke
tak da nebih se ja odrekao tradicije iz tih razloga , inače ne idem u crkvu ali vjerujem u boga ...ono drito bez crkve
ne vjerujem u veliki prasak i evoluciju majmuna
Ali da... Ljude treba zastrasivat to je istina...
Jedino tako ih mozes usmjerit... Kad su u strahu za svoju guzicu, odnosno od "Bozje kazne"...
 
pa gle , vjera u boga tj. strah od boga možda više drži društvo u kolko tolko normalnijoj situaciji nego strah od suda i zatvora
čemu služi pravna diploma ? legalizaciji pljačke
tak da nebih se ja odrekao tradicije iz tih razloga , inače ne idem u crkvu ali vjerujem u boga ...ono drito bez crkve
ne vjerujem u veliki prasak i evoluciju majmuna
Pogledaj prst gorile, cimpanze, i covjeka... usporedi detalje, pa mi reci sta mislis...
 
razlog zašto ljudi ne mogu prihvatiti teoriju evolucije je jer se boje da će im ta teorija oduzeti zadnju trunku vjerovanja u 'transcendentno'. Po teoriji evolucije priroda nema zadani 'plan', nema konačnu 'svrhu', a to neki jednostavno ne žele prihvatiti.
Homo sapiens je primat sa najvećim mozgom, a samim time najveći broj 'kulturnih kodova'. Ljudi zaboravljaju da 'kulturni kodovi' (religija npr.) imaju podrijetlo u samome čovjeku. Ja ne odbacujem religiju kao fenomen, jer o čovjeku puno govori, ali nisam vjernik, niti ću čudom postati.
 
pa gle , vjera u boga tj. strah od boga možda više drži društvo u kolko tolko normalnijoj situaciji nego strah od suda i zatvora
čemu služi pravna diploma ? legalizaciji pljačke
tak da nebih se ja odrekao tradicije iz tih razloga , inače ne idem u crkvu ali vjerujem u boga ...ono drito bez crkve
ne vjeru
ali slažem se s pokojnim lustigom koji je rekao : kako vjerovat u boga koji je dozvolio silna fašistička zvjerstva
Pogledaj prst gorile, cimpanze, i covjeka... usporedi detalje, pa mi reci sta mislis...
kužim ja kaj oceš rec ...ali usporedi mozgove , to je najbitnije ...čovjekov najvjerovatnije vodi u smak svijeta a životinje nebi to postigle" ;)
 
pa gle , vjera u boga tj. strah od boga možda više drži društvo u kolko tolko normalnijoj situaciji nego strah od suda i zatvora
čemu služi pravna diploma ? legalizaciji pljačke
tak da nebih se ja odrekao tradicije iz tih razloga , inače ne idem u crkvu ali vjerujem u boga ...ono drito bez crkve
ne vjerujem u veliki prasak i evoluciju majmuna
čovjek nije evoluirao od majmuna, nego svi primati imaju zajedničkog predtka: u tome je stvar.
 
Ali da... Ljude treba zastrasivat to je istina...
Jedino tako ih mozes usmjerit... Kad su u strahu za svoju guzicu, odnosno od "Bozje kazne"...
Ljudi vrlo dobro i daleko bolje razumiju novcane kazne, vjeruj mi. Bogu na kraju zivota uvijek mogu reci da se iskrenu kaju za sve grijehe i sve im je oprosteno.
 
ali slažem se s pokojnim lustigom koji je rekao : kako vjerovat u boga koji je dozvolio silna fašistička zvjerstva

kužim ja kaj oceš rec ...ali usporedi mozgove , to je najbitnije ...čovjekov najvjerovatnije vodi u smak svijeta a životinje nebi to postigle" ;)
Mislis smak covjecanstva eventualno
 
razlog zašto ljudi ne mogu prihvatiti teoriju evolucije je jer se boje da će im ta teorija oduzeti zadnju trunku vjerovanja u 'transcendentno'. Po teoriji evolucije priroda nema zadani 'plan', nema konačnu 'svrhu', a to neki jednostavno ne žele prihvatiti.
Homo sapiens je primat sa najvećim mozgom, a samim time najveći broj 'kulturnih kodova'. Ljudi zaboravljaju da 'kulturni kodovi' (religija npr.) imaju podrijetlo u samome čovjeku. Ja ne odbacujem religiju kao fenomen, jer o čovjeku puno govori, ali nisam vjernik, niti ću čudom postati.
pa po logici stvari si vjernik čim si živ , samo podsvijesno ...iz nekih razloga se opireš svjesno , ali to nije bitno
 
ali slažem se s pokojnim lustigom koji je rekao : kako vjerovat u boga koji je dozvolio silna fašistička zvjerstva

kužim ja kaj oceš rec ...ali usporedi mozgove , to je najbitnije ...čovjekov najvjerovatnije vodi u smak svijeta a životinje nebi to postigle" ;)
mozak je razvijeniji u tome je stvar. životinjske vrste su 'autistične' (kao pojedinci jer svaka jedinka mora sebe čuvati i širiti genetski materijal) ali moraju biti 'altruistične' (u zajednici) za opstanak vrste. koja će strana pobjediti glede homo sapiensa nitko ne zna.
 
evo zanimljivosti: nema čovjeka koji bi namašio odrasloga čimpanzu u 'fightu': struktura živčanoga sustava i mišićnog tkiva je drugačija. Ljudima nije toliko mase potrebna jer ne visimo sa stabla, no, čimpanza ne može iz istoga razloga naučiti svirati klavir npr.
 
ali slažem se s pokojnim lustigom koji je rekao : kako vjerovat u boga koji je dozvolio silna fašistička zvjerstva

kužim ja kaj oceš rec ...ali usporedi mozgove , to je najbitnije ...čovjekov najvjerovatnije vodi u smak svijeta a životinje nebi to postigle" ;)
Naravno, jer su daleko pametnije od nas :) pogledaj samo mrave, ma cak i kokoske :) samo analozar malo pa budes vidio :)
 
evo zanimljivosti: nema čovjeka koji bi namašio odrasloga čimpanzu u 'fightu': struktura živčanoga sustava i mišićnog tkiva je drugačija. Ljudima nije toliko mase potrebna jer ne visimo sa stabla, no, čimpanza ne može iz istoga razloga naučiti svirati klavir npr.
Iznenadio bis se :) ali zato razumiju motoricke vjezbe i svasta nesto, razumiju logiku, i shvacaju kako treba razmisljati. Uz dovoljno truda i vremena, siguran sam da bi i klavir svladale :)
 
ma ne zagovaram ja tu neku vjeru konkretno
recimo od ajurvede mi paše teorija kako duša kad tijelo umre ..traži novo tijelo
opet mi je indikativan engleski slućaj i kak su oni postali protestanti ? jer se kralju prikarala nova žena a papa mu nije dao petu rastavu i ovaj ga stero u racku i englezići postali protestanti ?? i funkcioniraju super ko i svi drugi
po tom bi bilo : crkva je bezveze , nebitna...zato mislim da je samo osobna vjera bitna
 

TELEFONSKI SEX UŽIVO

Nazad
Vrh